Zaczytani rekordziści

27 października nasza szkoła podjęła wyzwanie i przyłączyła się do II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły, podczas przerw międzylekcyjnych, zaczytywali się w przyniesionych z domu lub wypożyczonych z biblioteki szkolnej książkach. Jedyna obowiązująca tego dnia zasada to – czytaj to co lubisz!

Na szkolnych korytarzach odbyła się prawdziwa uczta literacka – znaleźli się fani fantastyki, kryminałów, mangi, ale także romansów, czy książek historycznych. Nie zabrakło również gorącej wymiany zdań na temat czytanych utworów. Wśród czytających znalazło się także miejsce dla naszych przedszkolaków z Domaradza i Lubnowa, którym tego dnia czytały niezastąpione wychowawczynie. W przerwie na czytanie uczniowie mogli zmierzyć się z QR Challengem, którego pytania dotyczyły uwielbianych przez wszystkich – i tych dużych i tych małych – bajek i baśni. Na uczniów klas I-III czekała galeria bohaterów, którym - wspólnymi siłami -  dzieci nadały kolorów.

Niniejszym ogłaszam - z wielką radością -  że ustanowiliśmy pierwszy rekord szkoły ilości osób czytających na przerwie i wynosi on 146 osób. Tym samym dołożyliśmy cegiełkę do ogólnego wyniku akcji, na którego ogłoszenie musimy poczekać do 8 grudnia.

Dziękuję wszystkim za tak aktywne zaangażowanie w akcję „Przerwa na czytanie”. Widok tylu osób czytających książki jest lekiem na całe zło – zwłaszcza dla polonisty J Jestem przekonana, że za rok pobijemy rekord!

Poniżej link do fotorelacji z wydarzenia:

Autor: Patrycja Jabłońska