KISZENIE KAPUSTY

Październik, jak co roku w naszej szkole, jest miesiącem wielu atrakcji dla uczniów. Jedną z nich stanowi tradycyjne już kiszenie kapusty przez  klasy młodsze i przedszkolaków.

Od samego rana panowała atmosfera podniecenia, dzieci dzieliły się swoimi wiadomościami na temat kiszenia kapusty. Omawiały wspólnie kolejne kroki tego procesu, nie mogły się doczekać, kiedy rozpocznie się wspólna praca. Wszyscy wyposażeni w fartuchy, chustki, miski i tłuczki z niecierpliwością czekali na swój przydział kapusty. Dzieci jak zawsze wykazały się wiedzą i wzorowym wykonaniem zadania. Oczywiście jak na wzorowych gospodarzy przystało, każdy spróbował tego, co ukisił. Nasza szkolna beczka bardzo szybko się zapełniła i teraz szczelnie zamknięta czeka, aż przedstawiciele Rady Rodziców przygotują z niej pyszne potrawy.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za wzorowe przygotowanie dzieci i Radzie Rodziców za przygotowanie kapusty i innych składników do jej kiszenia.

Autor: Natalia Walczok