SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

14 października gościliśmy w naszej szkole panów strażaków z OSP Domaradz. Panowie: Jacek Marczak, Jan Łuczak i Michał Kruczek przeprowadzili w Oddziale Przedszkolnym i klasach I-III krótkie szkolenia z udzielania pierwszej pomocy oraz postępowania w razie zagrożenia.

Zajęcia były przeprowadzane w oddzielnych grupach, w warunkach bezpiecznych dla wszystkich uczestników. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami. Z zapałem i zaangażowaniem ćwiczyli przeprowadzanie resuscytacji na fantomach i układanie swoich kolegów w pozycji bezpiecznej . Na koniec goście podarowali wszystkim uczestnikom płyny do dezynfekcji rąk, które to teraz są bardzo ważnym elementem wyposażenia szkoły czy domu. Dziękujemy bardzo naszym strażakom z OSP Domaradz za wieloletnią już współpracę i pomoc w przeprowadzaniu szkoleń dzieci i naszej młodzieży.  Na was zawsze można liczyć! Jesteśmy wdzięczni!

Autor: Natalia Walczok