Interaktywne spotkanie z bajką

Dnia 21 października uczniowie klas 1-4 mieli okazję przenieść się w znane i lubiane fragmenty bajek, tj. ,,Królowa Śniegu’’, ,,Sindbad’’, ,,Pocahontas ’’ oraz ,, Pinokio’’. Stało się to możliwe za sprawą aktorów i akrobatów cyrkowych Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa , którzy w związku z panującą sytuacją epidemiczną   interaktywnie przygotowali spektakl.

Uczniowie, tym razem w zupełnie inny sposób mogli obcować z teatrem, sztuką i magią. Dzieci poznały nie tylko bohaterów bajek, ale także umiejętności aktorów takie jak chodzenie po linie, salta, szpagaty na trampolinie oraz taniec za szarfie na wysokości 8 m. Spektakl uświetniła maszyna do baniek mydlanych oraz wytwornica śniegu.

Uczniowie z uwagą obejrzeli spektakl teatralny, jednak nic w pełni nie zastąpi żywego kontaktu z artystami.

Na zakończenie każdy widz otrzymał upominek-książeczkę z bajkowymi zagadkami oraz zakładki do książek.

Autor: Małgorzata Dębska