„Klasa druga podczas lekcji w terenie”

Wykorzystując walory przyrodnicze naszego miejsca zamieszkania, klasa druga wraz z przedstawicielem Nadleśnictwa Panem Dawidem Wojtyną wyruszyła na zajęcia w plenerze do pobliskiego lasu. Tam realizowaliśmy blok tematyczny W lesie.

Podczas zajęć Pan Dawid zafascynował wszystkich uczestników wyprawy swoimi opowieściami o drzewach znajdujących się w naszym lesie oraz o zwierzętach, które w nim mieszkają. Największe zdziwienie wszystkich wzbudził fakt, że igły sosny to zwinięte, niewykształcone liście, a jeż wcale nie lubi jabłek!!! Dzieci miały wiele zadań do wykonania i mimo odmiennych zdań solidnie je wykonały. Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe musieliśmy przerwać wyprawę i kontynuować zajęcia w klasie. Dziękujemy panu Dawidowi za bezcenną wiedzę.

Autor: Natalia Olejnik