Przede wszystkim – bezpieczeństwo!

Dzisiaj, 21 września do naszej szkoły zawitał ciekawy gość. Uczniowie młodszych klas i przedszkolaki spotkali się z panem Policjantem. Opowiadał o niby znanych, a jednak zawsze aktualnych rzeczach. Przypomniał zasady przechodzenia przez jezdnię i poruszania się po drogach. Wiele czasu poświęcił konieczności noszenia światełek odblaskowych, które mogą ocalić pieszym życie. Zwracał dzieciom uwagę na to, by zachowywały rozsądek i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi – nawet tymi wyglądającymi przyjaźnie! Powtórzył zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas przejazdów szkolnymi autobusami.

Spotkanie było bardzo ciekawe, bo pan Policjant nie straszył, ale tłumaczył. Okazał dzieciom, że wierzy w ich zdrowy rozsądek. Dzięki takim akcjom Policji każde dziecko może czuć się bardziej bezpieczne

Autor: Bożena Leśnik