W objęciach sztuki…

Dekupaż (wg Wikipedii) to  technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (np. drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej (technika serwetkowa). Definicja (jak to definicja) brzmi nieco … nudno. Jednak kiedy przybyły do naszej szkoły dwie panie instruktorki i przeprowadziły w klasie VIIA i VI praktyczne zajęcia z wykorzystaniem tej techniki nie mogło być mowy o znudzeniu! Uczniowie z zapałem ozdabiali drewniane ptaszki. Wkrótce ich skrzydełka, ogonki zabłysnęły wszystkimi kolorami i w klasie zrobiło się jakby ładniej, weselej… Dzieci zobaczyły jak można upięknić świat, odnowić nieciekawie wyglądające talerze, przyozdobić kubki, odrestaurować klosze na lampach.

Te ciekawe i kształcące zajęcia zostały zrealizowane w ramach realizowanego przez Urząd Gminy w Pokoju i GOKSiR projektu „ Bardzo Młoda Kultura”

Dziękujemy!

Autor: B. Leśnik