Ognisko klasowe

Chcąc umilić i uatrakcyjnić pierwsze dni szkoły, za zgodą dyrektora Dominiki Guszkiewicz, klasa VIIA wraz z wychowawczynią i rodzicami  postanowili zorganizować ognisko. Dnia 10 września o godz. 16:30 wszyscy chętni do udziału w tym spotkaniu zjawili się na terenie szkoły.

W dniu ogniska wszyscy siódmoklasiści byli zaniepokojeni, ponieważ panowała brzydka pogoda, jednak po południu się rozpogodziło. Nasza wychowawczyni, Monika Żołnowska zakupiła kiełbaski, przekąski i napoje, by ocalić nas od śmierci głodowej ????. Kochani rodzice też nie zawiedli, na ognisko przygotowali i dostarczyli różne dodatki. Ponieważ dbamy o środowisko, nie używaliśmy plastików - każdy uczeń był zobowiązany przynieść swój talerz, sztućce i kubek.

Na ognisku większość z nas grała na boisku w piłkę nożną lub w „kosza”. Po rozgrywkach przyszedł czas na kiełbaski. Smażyliśmy je nad płomieniem rozmawiając ze sobą i żartując. Po wspaniałej biesiadzie zebraliśmy się znowu na boisku, aby pograć w różne zabawy.

Pomysł z ogniskiem okazał się strzałem w dziesiątkę, wszyscy zadowoleni z wesołej i udanej imprezy ruszyli do domów.

Autor: Ania Riwoldt