Wreszcie znowu w szkole…

Dzisiaj, pierwszego września 2020, po nieomal półrocznej nieobecności uczniowie w całym kraju powrócili do szkół. Radość ze spotkania z kolegami i nauczycielami miesza się z obawą. Pandemia nadal rzuca cień na rzeczywistość i zmusza do zmiany niektórych przyzwyczajeń.

Są jednak rzeczy, których nic nie może zmienić! Jak zwykle, najbardziej radosną grupą byli dzisiaj uczniowie klasy pierwszej, rozpoczynający nowy etap swojego życia – naukę w szkole. Powitała ich uśmiechnięta wychowawczyni, Natalia Olejnik. Rodzice pierwszoklasistów zadbali o osłodzenie im pożegnania z beztroskim dzieciństwem. Każdy pierwszak otrzymał pełen smakołyków róg obfitości. Warto wierzyć, że ich słodka zawartość zapewni dzieciom łagodny start i wiele ciekawych dni spędzonych w szkole.

Ze względu na bezpieczeństwo nie odbyła się typowa wspólna uroczystość inaugurująca nowy rok szkolny. Uczniowie spotkali się z wychowawcami w swoich klasach, gdzie miło było znowu się wspólnie pośmiać, planować nowe zadania, wymieniać wakacyjne wrażenia, analizować plany lekcji na rok szkolny 2020/21.

Po ostatnich doświadczeniach całego świata walczącego z epidemią, stale powracają pytania o bezpieczeństwo, o zagrożenia zakażeniem, o sposób postępowania w kryzysowych sytuacjach. Padają ze strony rodziców, pracowników szkół, uczniów. Grono pedagogiczne pod kierownictwem pani Dominiki Guszkiewicz opracowało szczegółowe procedury mające na celu chronić społeczność szkolną przed zachorowaniem na covid 19. Jednak nie ma nic bardziej cennego  niż zdrowy rozsądek i troska o innych. Dopóki wszyscy będą się nimi kierować, dopóty będziemy mogli czuć się w szkole bezpiecznie.

Życzymy zatem wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom, pracownikom -  zdrowego, bezpiecznego, ale także udanego i owocnego roku szkolnego!

Autor: Bożena Leśnik